BARDZO TANI CUKIER W LIDLU. MOżNA ZROBIć ZAPAS, ALE TRZEBA SIę SPIESZYć

Tani cukier to promocja, którą Lidl kusi już od poniedziałku. Przez trzy dni (od 8 lipca do 10 lipca) można kupić kilogram cukru za 2,55 zł za kilogram. To niemal połowę taniej, ponieważ regularna cena cukru to 4,99 zł za kilogram. Oferta ma jednak swoje ograniczenia, nie tylko czasowe.

Jak kupić tani cukier w Lidlu?

Promocją objęty jest cukier dwóch marek: Polski Cukier oraz Kuchnia Lidla.pl (oba w kilogramowych opakowaniach). Z oferty mogą skorzystać posiadacze aplikacji Lidl Plus – to w aplikacji będą dostępne specjalne kupony pozwalające kupić tani cukier (aplikację Lidl Plus można pobrać za darmo).

Obowiązuje też limit: można kupić maksymalnie 10 opakowań cukru w promocyjnej cenie. Dla osób, które robią latem dużo przetworów, to dobra okazja, aby obniżyć koszty ich przygotowania. Cukier można wykorzystać do zrobienia owocowych dżemów, konfitur, syropów, kompotów czy nalewek.

Jak długo można przechowywać cukier?

Cukier nie może się przeterminować. Należy do tych produktów, które nie mają daty trwałości, dlatego możesz cukier trzymać tak długo, jak chcesz. Trzeba jednak pamiętać, że niewłaściwie przechowywany cukier może nabrać wilgoci i się zbrylić, przez to jego użycie będzie uciążliwe. Aby cukier pozostał sypki, należy go trzymać w suchym miejscu. Jeśli twoja kuchnia lub spiżarnia jest wilgotna, najlepiej przełożyć opakowania z cukrem do szczelnego pojemnika do przechowywania. Można także przesypać cukier do takich pojemników. Zbrylony cukier można przywrócić do sypkiej formy: jednym z domowych i prostych sposobów jest włożenie do takiego cukru kawałka chleba, który wchłonie wilgoć.

Największym problemem dla cukru są szkodniki, przede wszystkim mole spożywcze. Jeśli mole zalęgną się w cukrze, nadaje się on do wyrzucenia.

Lepszego przepisu na wiśnie do słoików nie znajdziecie. Dostałam go od sąsiada

2024-07-08T04:46:33Z dg43tfdfdgfd