CO ZROBIć Z OGóRKóW KISZONYCH? 100 RAZY LEPSZY NIż MIZERIA DODATEK DO KOTLETóW SCHABOWYCH. GDY SYCZą PO OTWARCIU SłOIKA TO JESZCZE LEPIEJ!

Ogórki kiszone są jednym z ulubionych przetworów Polaków. Nie każdy jednak wie, że można z nich zrobić doskonałą mizerię. To banalnie proste danie będzie idealnie komponować się niemal z każdym drugim daniem. Zarówno mięsnym, jak i wegetariańskim. Zdradzamy, krok po kroku jak je przygotować.

Lista składników na mizerię z kiszonych ogórków

Przepis na mizerię z kiszonych ogórków

  • kilka swojskich ogórków kiszonych
  • cebula
  • pieprz do smaku
  • pęczek natki pietruszki

Jak zrobić mizerię z kiszonych ogórków?

Ogórki kiszone pokrój w plasterki, a cebulę w pióra. Warzywa wymieszaj z łyżką oleju i dopraw do smaku świeżo mielonym pieprzem. Mizerię odstaw na około pół godziny, tak aby smaki się przegryzły. Posyp ją posiekaną natką pietruszki. Smacznego!

Ogórki syczą po otwarciu? Nie panikuj! Wcale nie jest to powód do niepokoju. Szczegóły poniżej!

 

Dlaczego ogórki kiszone syczą po otwarciu?

Wiele osób jest zaniepokojonych, gdy ogórki kiszone po otwarciu syczą i gazują. Okazuje się, że wcale nie jest to powód do obaw. Jest to naturalne zjawisko, które wynika z tego, że ogórki są w procesie fermentacji. Mikroorganizmy przekształcają cukry w kwas mlekowy i gazy takie jak np. dwutlenek węgla, który stopniowo ulatnia się z warzyw. Spokojnie możemy jeść takie ogórki i zrobić z nich np. pyszną mizerię.

Zdecydowanie powinniśmy natomiast ogórków kiszonych, które są zepsute i puste w środku

2023-11-20T20:35:36Z dg43tfdfdgfd