DO WąTRóBKI Z PATELNI DORZUCAM NIEOCZYWISTE WARZYWA. POPRAWIAJą SMAK I APETYCZNOść DANIA

Choć niektórzy nie cierpią wątróbki, ja ją bardzo lubię. Odpowiada mi jej smak i konsystencja i to, że szybko zamienia się ją w pyszne danie. Na dodatek jest tania i bardzo sycąca. Latem do wątróbki z patelni dodaję nie tylko cebulę, ale też kolorowe warzywa, które błyskawicznie podnoszą jej wygląd i smak. To danie mogłabym jeść o wiele częściej.

Jak często można jeść wątróbkę?

Wątróbka to smaczne i niezwykle pożywne mięso podrobowe. Zawiera wartościowe białko, jest też bogata w witaminy i sole mineralne. Stanowi bardzo dobre źródło żelaza, witaminy A i witaminy B12. Jednak ze względu na bardzo wysoką zawartość żelaza i witaminy A, nie powinna być spożywana częściej niż raz w tygodniu. Osoby dorosłe nie powinny jeść jej jednorazowo więcej niż 100-150 g. To dlatego, że nadmiar tych składników jest dla nas równie szkodliwy, jak niedobór. Składnikiem ograniczającym spożycie wątróbki jest też cholesterol, którego podrób ten zawiera pokaźne ilości. Wątróbka nie jest wskazana dla kobiet w ciąży i dzieci.

Jak zrobić wątróbkę z warzywami z patelni?

Wątróbkę zwykle przyrządzam na patelni, bo robi się ją naprawdę szybko. Najpierw ją obsmażam, a potem dodaję warzywa i całość trzymam na patelni kilkanaście minut, by wszystkie składniki zrobiły się miękkie.

Te dodatki też doskonale pasują do wątróbki

Klasycznymi dodatkami do wątróbki jest cebula i jabłko. Składniki te wyjątkowo dobrze komponują się ze smakiem i konsystencją tego mięsa. Jednak wątróbka lubi też towarzystwo pieczarek, ziemniaków, buraków czy pomidorów. Jej smak warto także podkręcić wędzonym boczkiem, a także ziołami np.: tymiankiem, majerankiem, oregano.

Prosty przepis mojej szwagierki na wątróbkę z indyka. Dałabym jej za niego medal

Zamiast smażyć wątróbkę z cebulą, duszę ją w pikantnym sosie. Mąż ciągle o nią pyta

2024-07-09T09:51:21Z dg43tfdfdgfd