MOI BLISCY KOCHAJą OGóRKI MAłOSOLNE. DZIęKI KOLEżANCE WIEM, JAK ZROBIć JE SZYBKO I SMACZNIE

Ogórki małosolne lubi wielu Polaków. Sezon na ten przysmak trwa w najlepsze i warto choć raz je przygotować. Jeśli zawsze odstraszał cię ogrom pracy związany z przygotowywaniem przetworów w domu, mam dla ciebie fantastyczną informację – ogórki małosolne możesz zrobić raz-dwa i zjeść po kilku godzinach.

Gdy pierwszy raz usłyszałam o przygotowaniu charakternego warzywa w woreczku strunowym, byłam sceptyczna. Znajoma przekonała mnie jednak, by dać temu przepisowi szansę. Od tamtej pory bardzo często wracam do tego patentu i cieszę się znakomitym smakiem domowych ogórków małosolnych.

Jak szybko zrobić ogórki małosolne?

Przyrządzenie ogórków małosolnych w woreczku strunowym jest niezwykle proste i szybkie. Po prostu wrzucasz warzywa do folii wraz z dodatkami i zamykasz je tak, aby obecna była w nim pewna ilość powietrza. Potem już tylko przenosisz do lodówki i co jakiś czas potrząsasz, by rozprowadzać zawartość.

Wykonanie zajmuje mniej niż kwadrans i wymaga tylko odrobinę cierpliwości. Ale nie dużo – ogórki małosolne będą smaczne już po kilku godzinach. Koleżanka, która pokazała mi ten patent, radziła, by zapakować składniki do woreczka rano i wieczorem już podawać warzywo podczas grilla. Podobno jej goście byli zachwyceni.

Jak podawać ogórki małosolne?

Pyszne i chrupiące ogórki to świetny dodatek do dań mięsnych. Podaj je z karkówką z grilla lub soczystą piersią z kurczaka i ziemniakami pieczonymi, a bliscy będą zachwyceni. Bardzo dobrym pomysłem jest też pokrojenie tych przyjemnych ogórków w plasterki i położenie ich na kanapce z wędliną lub pasztetem. Zadbaj o świeże pieczywo, a smak zachwyci cię jeszcze bardziej.

Ogórki małosolne z tego przepisu możesz też wrzucić do sałatki. U mnie często goszczą w ziemniaczanej wraz z pyszną marynowaną cebulką. Równie dobrze pasują do soczystych i słodkich pomidorów z działki.

Te ogórki znikają u mnie szybciej od kiszonych. Zamykam je w słoikach razem z musztardą francuską

To najlepsze pikantne ogórki, jakie znam. Krokodylki z chili są gotowe już po dwóch dniach

2024-07-09T14:52:11Z dg43tfdfdgfd