PROSTY PRZEPIS NA CIASTO FRANCUSKIE Z MORELAMI. WYJąTKOWY KREM SPRAWIA, żE SMAKUJE JAK Z CUKIERNI

Ciasto francuskie z morelami można zrobić na wiele sposobów, ale ten, naszym zdaniem, bije na głowę wszystkie inne. Sekretem jest krem migdałowy, czyli frangipane, który sprawia, że ciastka smakują niczym z najlepszej cukierni. Jego zrobienie jest łatwe, bo wystarczy jedynie zmiksować wszystkie składniki.

Jak zrobić ciasto francuskie z morelami?

Możesz kupić dowolne, gotowe ciasto francuskie, ale jeśli naprawdę chcesz zachwycić innych smakiem ciastek z morelami, wybierz koniecznie ciasto na bazie masła (takie ciasto można kupić w niektórych marketach, zwykle trzeba go szukać na dziale mrożonek).

W naszym przepisie wykorzystujemy tradycyjny francuski krem migdałowy frangipane. Robi się go z mielonych migdałów (czyli mąki migdałowej), masła, jajek i cukru. W przepisie podane są dwa małe jajka, ponieważ na te proporcje powinno być ok. 100 g jajek. Jeśli masz duże jaja, wbij je do miski, rozmąć i odważ 100 g. Resztę jajka możesz wtedy wymieszać z łyżką mleka i posmarować nim brzegi ciastek, dzięki temu będą ładnie błyszczały. Jeśli nie masz skrobi kukurydzianej (nie zawsze jest dostępna w marketach), zastąp ją mąką ziemniaczaną. Frangipane najprościej nakładać na ciastka za pomocą rękawa cukierniczego. Podczas pieczenia krem delikatnie się rozpływa i idealnie wypełnia wnętrze ciastek.

Rada: w naszym przepisie proponujemy ciastka w kształcie kwadratów, ale możesz zrobić je w dowolny sposób, także w formie większej tarty.

Jak podawać ciastka z morelami?

Te ciastka nie potrzebują już żadnych dodatkowych składników, ale jeśli chcesz, możesz oprószyć je cukrem pudrem i udekorować świeżymi listkami mięty albo melisy. Gotowe ciastka można także ozdobić niewielką ilością polewy czekoladowej albo lukru.

Ciasto owsiane z morelami robię w godzinę. Wilgotne i mocno owocowe, idealne na lato

Nie znam lepszego deseru na lato. Crumble z lodami zawsze znika do ostatniego okruszka

2024-07-07T14:59:17Z dg43tfdfdgfd