TO CIASTO Z PORZECZKAMI UPIECZESZ W NIECAłą GODZINę. ROBI SIę JE NA MAśLANCE

Dużo porzeczek i dużo kruszonki to sekret tego deseru. A podstawą jest ciasto na maślance, które nie tylko łatwo się robi, ale to jednocześnie ciasto z typu tych, które zawsze wychodzą.

Jak zrobić ciasto z porzeczkami?

Do zrobienia ciasta możesz użyć dowolnych porzeczek lub ich mieszanki. Porzeczki oczywiście trzeba oczyścić z ogonków. Zrobienie samego ciasta nie jest skomplikowane, bo wystarczy tylko zmiksować jaja z cukrem (miksuj aż masa pojaśnienie i będzie puszysta), a potem dodać resztę składników.

Inne pomysły na kruszonkę

Idealnym dodatkiem do owocowych ciast tego typu zawsze jest kruszonka. W naszym przepisie jest receptura na kruszonkę najprostszą. Jednak możesz tu nieco poeksperymentować. Ważne jest, aby znać zasadę dotyczącą robienia kruszonki, czyli proporcje 2:1:1. To oznacza 2 części mąki, 1 część cukru, 1 część masła (np. 100 g mąki, 50 g cukru, 50 g masła).

W kruszonce możesz zamienić zwykłą mąkę pszenną na inne mąki lub wymieszać ją z dodatkami. Bardzo dobra kruszonka wychodzi na mące migdałowej. Możesz także wykorzystać mąkę owsianą, albo np. wymieszać mąkę pszenną z płatkami owsianymi. Do kruszonki można dodać posiekane orzechy albo płatki migdałowe. Z kolei masło w kruszonce można zastąpić np. olejem kokosowym. Do kruszonki można również dodawać składniki, które podkręcą jej smak. Np. cynamon, odrobinę wanilii czy skórkę otartą z cytrusów.

Kruszonki można zrobić od razu więcej, a to, co zostanie, schować do pojemnika i trzymać w zamrażarce. Mając gotową kruszonkę zrobisz słynny deser o nazwie crumble, czyli owoce zapiekane pod kruszonką. Wówczas wystarczy przesypać owoce do naczynia żaroodpornego, na wierzch dać dużo kruszonki i zapiec. Taki deser doskonale smakuje podany z gałką lodów waniliowych.

Nie znam lepszego deseru na lato. Crumble z lodami zawsze znika do ostatniego okruszka

Prosty przepis na ciasto francuskie z morelami. Wyjątkowy krem sprawia, że smakuje jak z cukierni

2024-07-08T13:48:05Z dg43tfdfdgfd